  • M8340108K1001GGD03
M8340108K1001GGD03
advertisement
Manufacturer No:
M8340108K1001GGD03
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-M8340108K1001GGD03
Package:
8-SIP
Description:
Quantity:
In Stock : 120
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
M8340108K1001GGD03
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Military, MIL-PRF-83401/08, RZ080
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.783Lx0.098W 19.89mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Applications
    Military
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    480mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-PRF-83401
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    120mW
  • Element Power Dissipation
    0.12W
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm