  • M8340109M2491FCD03
M8340109M2491FCD03
advertisement
Manufacturer No:
M8340109M2491FCD03
HK JDW NO:
866-M8340109M2491FCD03
Step5Bar-code shipping tag
M8340109M2491FCD03
    Select All
  • Series
    MSM(MILITARY M83401)
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -300300 ppm/°C
  • Resistance
    2490Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    Tube
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-83401
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.12W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    3.43mm
  • Working Voltage
    50V
  • Lead Spacing
    2.54mm