  • MA105A330KAA
MA105A330KAA
advertisement
Manufacturer No:
MA105A330KAA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-MA105A330KAA
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Ceralam® MA 33pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.090Diax0.160L 2.29mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
MA105A330KAA
    Select All
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Ceralam® MA
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.160L 2.29mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm