  • MA105A391JAA
MA105A391JAA
advertisement
Manufacturer No:
MA105A391JAA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-MA105A391JAA
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Ceralam® MA 390pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.090Diax0.160L 2.29mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
MA105A391JAA
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
    General Purpose
  • Additional Feature
    BULK: 100
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 Inch
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm
  • Diameter - Inside
    483 μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Ceralam® MA
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.160L 2.29mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±5%