  • MA105E222ZAA
MA105E222ZAA
advertisement
Manufacturer No:
MA105E222ZAA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-MA105E222ZAA
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Ceralam® MA 2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.090Diax0.160L 2.29mmx4.07mm 10°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
MA105E222ZAA
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    Ceralam® MA
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.160L 2.29mmx4.07mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm