  • MA27P1100L
MA27P1100L
advertisement
Manufacturer No:
MA27P1100L
HK JDW NO:
590-MA27P1100L
Package:
2-SMD, Flat Lead
Datasheet:
MA27P1100L
Description:
PIN - Single 0.8pF @ 0V 1MHz 150°C TJ Tape & Reel (TR) 2-SMD, Flat Lead
Step5Bar-code shipping tag
MA27P1100L
  • Package / Case
    2-SMD, Flat Lead
  • Supplier Device Package
    SSSMini2-F2
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    1.6Ohm
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Current Rating
    50mA
  • Base Part Number
    MA27P11
  • Polarity
    Standard
  • Max Current Rating
    50mA
  • Diode Type
    PIN - Single
  • Output Current
    50mA
  • Current - Max
    50mA
  • Capacitance @ Vr, F
    0.8pF @ 0V 1MHz
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    60V
  • Resistance @ If, F
    1.5Ohm @ 10mA 100MHz