  • MA301E104MAA
MA301E104MAA
advertisement
Manufacturer No:
MA301E104MAA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-MA301E104MAA
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Ceralam® MA 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.130Diax0.240L 3.30mmx6.09mm 10°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
MA301E104MAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    Ceralam® MA
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.240L 3.30mmx6.09mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    3.3mm
  • Length
    6.09mm