  • MA4L021-134
MA4L021-134
advertisement
Manufacturer No:
MA4L021-134
HK JDW NO:
482-MA4L021-134
Package:
Die
Datasheet:
MA4L021-134
Purchasing and Inquiry
MA4L021-134 Overview
MA4L021-134 Features
MA4L021-134 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions MA4L021-134 applications of RF diodes.
  • RF voltage doubler
  • Surface-mount band-switching circuits
  • Diode ring mixer
  • Sensor interfaces of security systems
  • Low diode capacitance
  • RF attenuators and switches
  • Wearables
  • Bandswitch for TV tuners
  • Ultra high-speed switching
  • Sampling circuits
Step5Bar-code shipping tag
MA4L021-134
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Die
  • Number of Pins
    134
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    1
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    LOW LEAKAGE
  • HTS Code
  • Subcategory
    PIN Diodes
  • Technology
    POSITIVE-INTRINSIC-NEGATIVE
  • Terminal Position
    UPPER
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    S-XUUC-N1
  • Number of Elements
    1
  • Max Current Rating
    100mA
  • Element Configuration
    Single
  • Diode Type
    PIN - Single
  • Forward Current
    10mA
  • Application
    LIMITER
  • Peak Reverse Current
    10μA
  • Capacitance @ Vr, F
    0.2pF @ 0V 1MHz
  • Reverse Voltage
    35V
  • Reverse Voltage (DC)
    35V
  • Frequency Band
    HIGH FREQUENCY TO KU B
  • Diode Capacitance-Nom
    0.2pF
  • Resistance @ If, F
    2.1Ohm @ 10mA 500MHz
  • Diode Capacitance-Max
    0.2pF
  • Minority Carrier Lifetime-Nom
    0.01 µs
  • Diode Res Test Frequency
    500MHz