  • MAL204856471E3
MAL204856471E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL204856471E3
HK JDW NO:
886-MAL204856471E3
Datasheet:
MAL204856471E3
Description:
048 RML 470μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 440mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL204856471E3
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    048 RML
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.12mA
  • Ripple Current
    440mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Impedance
    180mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    440mA @ 100Hz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm