  • MAL204858331E3
MAL204858331E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL204858331E3
HK JDW NO:
886-MAL204858331E3
Datasheet:
MAL204858331E3
Description:
048 RML 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 550mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL204858331E3
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    048 RML
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.21mA
  • Ripple Current
    550mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.09
  • Impedance
    120mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    550mA @ 100Hz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm