  • MAL205675333E3
MAL205675333E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205675333E3
HK JDW NO:
886-MAL205675333E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL205675333E3
Description:
056 PSM-SI 33000μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 5.02A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL205675333E3
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    056 PSM-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • Applications
    Audio
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33000μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    32mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    3.172mA
  • Ripple Current
    5.02A
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    28mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    5.02A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm