  • MAL205855223E3
MAL205855223E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205855223E3
HK JDW NO:
886-MAL205855223E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL205855223E3
Description:
058 PLL-SI 22000μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 5.07A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL205855223E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    058 PLL-SI
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22000μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    31mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    2.116mA
  • Ripple Current
    5.07A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    24mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    5.07A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm