  • MAL205856222E3
MAL205856222E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205856222E3
HK JDW NO:
886-MAL205856222E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL205856222E3
Description:
058 PLL-SI 2200μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.76A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL205856222E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    058 PLL-SI
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2200μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.334mA
  • Ripple Current
    1.76A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    57mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.76A @ 100Hz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm