  • MAL209666152E3
MAL209666152E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209666152E3
HK JDW NO:
886-MAL209666152E3
Package:
Radial, Can - 4 Lead
Datasheet:
MAL209666152E3
Description:
096 PLL-4TSI 1500μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 7.1A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL209666152E3
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    40mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    7.1A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    4.134 105.00mm
  • Length
    100mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - 4 Lead
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    096 PLL-4TSI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    1500μF
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    193mOhm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.204mA
  • Ripple Current
    7.1A