  • MAL210129332E3
MAL210129332E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL210129332E3
HK JDW NO:
886-MAL210129332E3
Datasheet:
MAL210129332E3
Description:
101 PHR-ST 3300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 6.6A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 12.8016mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
MAL210129332E3
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Clamp
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    101 PHR-ST
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Screw
    General Purpose
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Box
  • Lead Pitch
    12.8016mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.504 12.80mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.66mA
  • Ripple Current
    6.6A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    21mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    6.6A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    80mm
  • Height Seated (Max)
    3.413 86.70mm