  • MAL210659333E3
MAL210659333E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL210659333E3
HK JDW NO:
886-MAL210659333E3
Datasheet:
MAL210659333E3
Description:
106 PED-ST 33000μF Capacitor -10% +30% Bulk Chassis Mount 23A 2.992Dia 76.00mm -40°C~85°C Polar 31.8008mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
MAL210659333E3
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    106 PED-ST
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.992Dia 76.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    33000μF
  • Lead Pitch
    31.8008mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    23A
  • Life (Hours)
    20000 hours
  • Impedance
    6mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    23A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    6.012 152.70mm