  • MAL211826221E3
MAL211826221E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL211826221E3
HK JDW NO:
886-MAL211826221E3
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL211826221E3
Description:
118 AHT 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 196mA 0.394Diax0.709L 10.00mmx18.00mm -40°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL211826221E3
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    118 AHT
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Diax0.709L 10.00mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.037mA
  • Ripple Current
    196mA
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Tan Delta
    0.18
  • Impedance
    1.25Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    196mA @ 100Hz
  • Diameter
    10mm
  • Length
    18mm