  • MAL212383331
MAL212383331
advertisement
Manufacturer No:
MAL212383331
HK JDW NO:
886-MAL212383331
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL212383331
Description:
123 SAL-A 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 330mA 0.370Diax0.917L 9.40mmx23.30mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL212383331
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    123 SAL-A
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.370Diax0.917L 9.40mmx23.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    Axial
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    104μA
  • Ripple Current
    330mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    20000 hours
  • Impedance
    400mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    330mA @ 100Hz
  • Dissipation Factor
    0.18 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    9.4mm
  • Length
    23.3mm