  • MAL214636392E3
MAL214636392E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL214636392E3
HK JDW NO:
886-MAL214636392E3
Datasheet:
MAL214636392E3
Description:
146 RTI 3900μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 2.8A 0.709Dia 18.00mm -55°C~125°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL214636392E3
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    146 RTI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3900μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    2.8A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    25mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.8A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm