  • MAL214666681E3
MAL214666681E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL214666681E3
HK JDW NO:
886-MAL214666681E3
Datasheet:
MAL214666681E3
Description:
146 RTI 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 882mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~125°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL214666681E3
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    146 RTI
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    882mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    60mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    882mA @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm