  • MAL215252221E3
MAL215252221E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215252221E3
HK JDW NO:
886-MAL215252221E3
Package:
Radial, Can
Datasheet:
MAL215252221E3
Description:
152 RMH 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 630mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2200
Step5Bar-code shipping tag
MAL215252221E3
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    152 RMH
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    630mA
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Impedance
    200mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    630mA @ 100Hz
  • Diameter
    16mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.476 37.50mm