  • MAL215939151E3
MAL215939151E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215939151E3
HK JDW NO:
886-MAL215939151E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL215939151E3
Description:
159 PUL-SI 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL215939151E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    159 PUL-SI
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    890mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    660mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.05A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.47A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm