  • MAP5KE26CAE3
MAP5KE26CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MAP5KE26CAE3
HK JDW NO:
523-MAP5KE26CAE3
Datasheet:
MAP5KE26CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MAP5KE26CAE3
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.9V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    11.9A
  • Clamping Voltage
    42.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    26V
  • Peak Pulse Current
    11.9A
  • Reverse Standoff Voltage
    26V
  • Peak Pulse Power
    500W
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ