  • MAPLAD15KP45CAE3
MAPLAD15KP45CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD15KP45CAE3
HK JDW NO:
523-MAPLAD15KP45CAE3
Datasheet:
MAPLAD15KP45CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD15KP45CAE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Number of Elements
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    72.7V
  • Peak Pulse Current
    207A
  • Reverse Standoff Voltage
    45V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    5mA