  • MAPLAD18KP75A
MAPLAD18KP75A
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD18KP75A
HK JDW NO:
523-MAPLAD18KP75A
Datasheet:
MAPLAD18KP75A
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD18KP75A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.33V
  • Power - Peak Pulse
    18000W 18kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1396A 1.396kA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    12.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7.5V