  • MAPLAD18KP8.0CAE3
MAPLAD18KP8.0CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MAPLAD18KP8.0CAE3
HK JDW NO:
523-MAPLAD18KP8.0CAE3
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MAPLAD18KP8.0CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MAPLAD18KP8.0CAE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.89V
  • Power - Peak Pulse
    18000W 18kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1324A 1.324kA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    13.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    8V