  • MAQ5281-3.3YMME
MAQ5281-3.3YMME
advertisement
Manufacturer No:
MAQ5281-3.3YMME
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MAQ5281-3.3YMME
Package:
MSOP
Datasheet:
Description:
Adjustable, Fixed PMIC MSOP
Quantity:
In Stock : 3040
Step5Bar-code shipping tag
MAQ5281-3.3YMME
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Output Current
    25mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output
    25mA
  • Quiescent Current
    11μA
  • Accuracy
    5 %
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    6V
  • Max Input Voltage
    120V
  • Dropout Voltage
    2V
  • Min Output Voltage
    3.3V
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    90dB
  • Min Current Limit
    30mA
  • Height
    860μm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Number of Pins
    8
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C