  • MART100KP43CAE3
MART100KP43CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MART100KP43CAE3
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-MART100KP43CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MART100KP43CAE3
    Select All
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Max Reverse Leakage Current
    500μA
  • Clamping Voltage
    84.5V
  • Peak Pulse Current
    1.184kA
  • Reverse Standoff Voltage
    43V
  • Peak Pulse Power
    100kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    10mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    DO-204AR, Axial
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ