  • MASMBG120CA
MASMBG120CA
advertisement
Manufacturer No:
MASMBG120CA
HK JDW NO:
523-MASMBG120CA
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
MASMBG120CA
Step5Bar-code shipping tag
MASMBG120CA
    Select All
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    193V
  • Peak Pulse Current
    3.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    120V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    140V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-215AA, SMB Gull Wing
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ