  • MASMCG12CA
MASMCG12CA
advertisement
Manufacturer No:
MASMCG12CA
Manufacturer:
Microsemi
HK JDW NO:
523-MASMCG12CA
Datasheet:
MASMCG12CA
Description:
Diode TVS Single Bi-Dir 12V 1.5KW 2-Pin DO-215AB Bulk
Step5Bar-code shipping tag
MASMCG12CA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    19.9V
  • Peak Pulse Current
    75.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    12V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA