  • MASMCG13A
MASMCG13A
advertisement
Manufacturer No:
MASMCG13A
HK JDW NO:
523-MASMCG13A
Datasheet:
MASMCG13A
Step5Bar-code shipping tag
MASMCG13A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    21.5V
  • Peak Pulse Current
    69.7A
  • Reverse Standoff Voltage
    13V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA