  • MASMCG30CA
MASMCG30CA
advertisement
Manufacturer No:
MASMCG30CA
HK JDW NO:
523-MASMCG30CA
Datasheet:
MASMCG30CA
Step5Bar-code shipping tag
MASMCG30CA
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    48.4V
  • Peak Pulse Current
    31A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA