  • MASMCG54AE3
MASMCG54AE3
advertisement
Manufacturer No:
MASMCG54AE3
HK JDW NO:
523-MASMCG54AE3
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MASMCG54AE3
Step5Bar-code shipping tag
MASMCG54AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Voltage - Breakdown (Min)
    60V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    87.1V
  • Peak Pulse Current
    17.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    54V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA