  • MASMCJ11CAE3
MASMCJ11CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MASMCJ11CAE3
HK JDW NO:
523-MASMCJ11CAE3
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MASMCJ11CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MASMCJ11CAE3
  • Voltage - Breakdown (Min)
    12.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    18.2V
  • Peak Pulse Current
    82.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    11V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ