  • MASMCJ90AE3
MASMCJ90AE3
advertisement
Manufacturer No:
MASMCJ90AE3
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MASMCJ90AE3
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Step5Bar-code shipping tag
MASMCJ90AE3
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    DO-214AB (SMCJ)
  • Mfr
    Microchip Technology
  • Operating Temperature
    -65°C ~ 150°C (TJ)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    100V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    10.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    146V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    90V