  • MASMCJLCE43A
MASMCJLCE43A
advertisement
Manufacturer No:
MASMCJLCE43A
HK JDW NO:
523-MASMCJLCE43A
Datasheet:
MASMCJLCE43A
Step5Bar-code shipping tag
MASMCJLCE43A
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Form
    C BEND
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    69.4V
  • Peak Pulse Current
    21.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    43V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz