  • MASMLG54A
MASMLG54A
advertisement
Manufacturer No:
MASMLG54A
HK JDW NO:
523-MASMLG54A
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MASMLG54A
Step5Bar-code shipping tag
MASMLG54A
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    60V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    87.1V
  • Peak Pulse Current
    34.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    54V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W