  • MASMLJ45CA
MASMLJ45CA
advertisement
Manufacturer No:
MASMLJ45CA
HK JDW NO:
523-MASMLJ45CA
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MASMLJ45CA
Step5Bar-code shipping tag
MASMLJ45CA
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    72.7V
  • Peak Pulse Current
    41.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    45V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W