  • MASW-011102-TR0500
MASW-011102-TR0500
advertisement
Manufacturer No:
MASW-011102-TR0500
HK JDW NO:
482-MASW-011102-TR0500
Package:
14-VFQFN Exposed Pad
Purchasing and Inquiry
MASW-011102-TR0500 Overview
MASW-011102-TR0500 Features
Tape & Reel (TR) package
General Purpose RF Type
MASW-011102-TR0500 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions MASW-011102-TR0500 RF Switches applications.
  • Wireless Local Loop
  • Tablets
  • Cellular infrastructures
  • Smartphones
  • Antenna diversity switching
  • High speed filter selection
  • LTE diversity applications
  • Smart metering
  • IF switching
  • Cellular/PCS Base Stations
Step5Bar-code shipping tag
MASW-011102-TR0500
  • Package / Case
    14-VFQFN Exposed Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold/Palladium/Silver (Ni/Au/Pd/Ag)
  • Construction
    COMPONENT
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Circuit
    SPDT
  • Test Frequency
    30GHz
  • Topology
    Absorptive
  • Frequency Range
    DC~30GHz
  • RF/Microwave Device Type
    DIVERSITY SWITCH
  • Operating Frequency-Max
    30000MHz
  • Insertion Loss
    1.8dB
  • Isolation
    40dB
  • RF Type
    General Purpose
  • Input Power-Max (CW)
    25.05dBm
  • Characteristic Impedance
    50Ohm