  • MAX16059ATT32+
MAX16059ATT32+
advertisement
Manufacturer No:
MAX16059ATT32+
HK JDW NO:
503-MAX16059ATT32+
Package:
6-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
MAX16059ATT32+
Description:
MAX16059 Voltage supervisor Min 1.1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 7385
Step5Bar-code shipping tag
MAX16059ATT32+
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-WDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Power Dissipation
    1.905W
  • Base Part Number
    MAX16059
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.1V
  • Voltage - Threshold
    3.2V
  • Number of Voltages Monitored
    1
  • Reset Timeout
    Adjustable/Selectable
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.12V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.28V