  • MAX16074RS19D0+
MAX16074RS19D0+
advertisement
Manufacturer No:
MAX16074RS19D0+
HK JDW NO:
503-MAX16074RS19D0+
Description:
3.6V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 4950
Step5Bar-code shipping tag
MAX16074RS19D0+
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 1.9 V
  • HTS Code
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.6V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.2V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Length
    1.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.69mm
  • Width
    1.1mm