  • MAX38903DANL27+T
MAX38903DANL27+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX38903DANL27+T
Manufacturer:
Maxim Integrated
HK JDW NO:
503-MAX38903DANL27+T
Package:
9-XFBGA, WLBGA
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC 9-XFBGA, WLBGA
Quantity:
In Stock : 12393
Step5Bar-code shipping tag
MAX38903DANL27+T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    9-XFBGA, WLBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.7V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
  • Current - Quiescent (Iq)
    2mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 1A
  • PSRR
    70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz)