  • MAX6126A36+T
MAX6126A36+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6126A36+T
HK JDW NO:
503-MAX6126A36+T
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
MAX6126A36+T
Description:
IC VREF SERIES 0.06% 8UMAX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MAX6126A36+T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    8-uMAX
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±0.06%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    5ppm/°C
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input
    3.8V~12.6V
  • Current - Output
    10mA
  • Current - Supply
    725μA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.6V
  • Reference Type
    Series
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz