  • MAX6126BASA36+
MAX6126BASA36+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6126BASA36+
HK JDW NO:
503-MAX6126BASA36+
Package:
Datasheet:
MAX6126BASA36+
Description:
1.27mm PMIC 5V
Quantity:
In Stock : 15559
Step5Bar-code shipping tag
MAX6126BASA36+
    Select All
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Output Voltage
    3.6V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    12.6V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.8V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Analog IC - Other Type
    THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Output Voltage-Max
    3.60216V
  • Output Voltage-Min
    3.59784V
  • Temp Coef of Voltage-Max
    10 ppm/°C
  • Length
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Width
    3.9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V