  • MAX6306UK35D3-T
MAX6306UK35D3-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6306UK35D3-T
HK JDW NO:
503-MAX6306UK35D3-T
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 8609
Step5Bar-code shipping tag
MAX6306UK35D3-T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.016mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.448V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.553V
  • Threshold Voltage
    +3.5V
  • Length
    2.9mm