  • MAX6307UK41D2-T
MAX6307UK41D2-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6307UK41D2-T
HK JDW NO:
503-MAX6307UK41D2-T
Datasheet:
MAX6307UK41D2-T
Description:
5 Terminals 5-Pin MAX6307 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 4468
Step5Bar-code shipping tag
MAX6307UK41D2-T
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.1V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    MAX6307
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    4.1V Adj
  • Reset Timeout
    20ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.016mA
  • Threshold Voltage
    +4.1V
  • Height Seated (Max)
    1.45mm