  • MAX6312UK46D4+
MAX6312UK46D4+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6312UK46D4+
HK JDW NO:
503-MAX6312UK46D4+
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Description:
5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 1607
Step5Bar-code shipping tag
MAX6312UK46D4+
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Multi-Voltage Supervisor
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.63V; MANUAL RESET INPUT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
    NO
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    4.63V Adj
  • Number of Voltages Monitored
    2
  • Reset Timeout
    1.12s Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.016mA
  • Threshold Voltage
    +4.6V
  • Height Seated (Max)
    1.45mm