  • MAX6314US32D4+T
MAX6314US32D4+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6314US32D4+T
HK JDW NO:
503-MAX6314US32D4+T
Package:
SOT-143
Datasheet:
MAX6314US32D4+T
Description:
4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 1605
Step5Bar-code shipping tag
MAX6314US32D4+T
  • Package / Case
    SOT-143
  • Number of Pins
    4
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.2V; MANUAL RESET INPUT
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
    5μA
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1.12 s
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.14V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.26V
  • Threshold Voltage
    +3.2V
  • Undervoltage Threshold
    3.14V
  • Overvoltage Threshold
    3.26V
  • Length
    2.92mm