  • MAX6314US37D1-T
MAX6314US37D1-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6314US37D1-T
HK JDW NO:
503-MAX6314US37D1-T
Package:
TO-253-4
Datasheet:
Description:
4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 10236
Step5Bar-code shipping tag
MAX6314US37D1-T
  • Package / Case
    TO-253-4
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.7V; MANUAL RESET INPUT
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
    5μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.63V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.77V
  • Threshold Voltage
    +3.7V
  • Undervoltage Threshold
    3.63V
  • Overvoltage Threshold
    3.77V
  • Length
    2.92mm