  • MAX6314US39D3
MAX6314US39D3
advertisement
Manufacturer No:
MAX6314US39D3
HK JDW NO:
503-MAX6314US39D3
Package:
SOT-143
Datasheet:
Description:
4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 3909
Step5Bar-code shipping tag
MAX6314US39D3
  • Package / Case
    SOT-143
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.9V; MANUAL RESET INPUT
  • HTS Code
    1
  • Terminal Pitch
    1.92mm
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.012mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.83V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.97V
  • Threshold Voltage
    +3.9V
  • Height Seated (Max)
    1.22mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.3mm